خرید میناکاری تهران

کارگاه میناکاری روی سفال در تهران

همانطور که می دانید میناکاری یکی از هنرهای اصیل و کهن ایرانی است. در سال های اخیر هنرمندان خوش ذوق همدانی یک شیوه ی جدید را ابداع کرده اند که آشنایی با محصولات آن خالی از لطف نیست. همچنین می توانید فروشگاه مرکز فروش میناکاری تهران را نیز مشاهده کنید.

کاسه سفالی میناکاری شده

همدان و خصوصا لالجین مرکز سفال ایران است و هر ساله گردشگران داخلی و خارجی بسیاری به شهر لالجین سفر می کنند تا زیباترین و بهترین سفال های دنیا را از این شهر تهیه کنند و برای استفاده خود و یا هدیه دادن به عزیزانشان این سفال ها را تهیه کنند.

تنگ آب سفالی میناکاری شده

در چند سال اخیر هنرمندان این منطقه دست به شیوه ای جدید در طراحی و نقاشی سفال زده اند. و آن روش میناکاری روی سفال می باشد. این شیوه بسیار سریع جای خود را در بین مردم باز کرد و محبوبیت فراوانی بدست آورد.

گلدان سفالی میناکاری شده

میناکاری روی سفال توسط هنرمندان پایتخت سفال ایران، با الهام از لعاب کاری و همچنین طرح و نقش های تذهیب و اسلیمی که روی کاشی های مساجد بود، طرح زیبایی روی سفال بوجود آورده اند بطوری که این صنعت حتی به شهر های دیگر نیز راه پیدا کرده است.

قندان میناکاری سفالی

شیوه کار این هنر بدین صورت است که ابتدا بدنه کار را می پزند که سفالگران اصطلاحا به آن بیسکوییت می گویند. پس از آن روی سفال به وسیله ی قلم سیاه طرح انداخته می شود و سپس با رنگ لعابی داخل طرح ها را پر می کنند. پس از این مرحله مجددا ظرف را می پزند و تا ۲۴ ساعت در کوره نگه می دارند. پس از بیرون آمدن از کوره ظرف آماده است.

بشقاب میناکاری سفالی

علاوه بر لالجین در شهرهای دیگری نیز آموزش و تولید این هنر انجام می شود. یکی از شهرهای پرکار در این زمینه شهر تهران می باشد که کارگاه های مختلفی به صورت خانگی یا اداری به این کار پرداخته و در محیط کارگاهی به آموزش، طراحی و تولید آن می پردازند. همچنین برای خرید میناکاری تهران می توانید به فروشگاه های اینترنتی ما مراجعه فرمایید.

سرویس چای خوری سفالی میناکاری

برای مشاهده میناکاری ارزان تهران روی لینک زیر کلیک کنید.

خرید محصول

محصولات سفالی میناکاری
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن