خرید میناکاری تهران

نقش صنایع دستی و میناکاری تهران در اشتغال زایی

نقش صنایع دستی و میناکاری تهران در اشتغال زایی

از زمان انسان های نخستین که بشر برای تامین نیاز های خود اقدام به ساخت وسایل مختلف کرده، به نوعی اولین صنایع دستی بشری شکل گرفته است. در واقع صنایع دستی مهمترین و اصیل ترین دستاورد بشری برای تامین نیاز های اولیه خود می باشد.

مهمترین ئجه تمایز صنایع دستی با صنایع هنری، جنبه کاربردی بودن آنها می باشد که در کنار زیبایی ظاهری موجب محبوبیت این صنایع شده است و همانطور که از نام آنها پیداست این محصولات به صنایعی اطلاق می شود که به کمک دست و نه با استفاده از ماشین آلات ساخته می شوند.

در هر منطقه ای صنایع دستی جوهره فرهنگ آن مردم می باشد، ارانیان نیز از گذشته های دور تا بحالا با داشتن ذوق و اندیشه هنری بدیل و با استفاده از خلاقیت و ابتکارات به خلق صنایع دستی نفیس پرداخته اند که از دیر باز تا کنون مور پسند عام و خاص بوده است.

در واقع یکی از رموز حفظ آداب و رسوم ملل و حفظ فرهنگ آنها در گرو استفاده و حفظ صنایع دستی آن منطقه می باشد. یکی از مواردی که نشان از اهمیت صنایع دستی می باشد نام گذاری روز دهم ژوئن به نام روز صنایع دستی می باشد.

یکی از صنایع دستی ایرانی که دارای قدمت و پیشینه غنی می باشد و نشان از فرهنگ و اندیشه غنی ایرانی دارد، هنرمیناکاری یا میناسازی می باشد که بر پایه تزئین فلزاتی همچون مس، طلا، نقره، برنج و ورشو می باشد.

صنعت میناکاری یکی از صنایع دستی می باشد که با دارا بودن تنوع محصولات و کاربردی بودن آنها و عدم وابستگی تولید آن به کشور های دیگر، می تواند در جذب گردشگران خارجی نقش بسزایی داشته باشد.

با توجه به اینکه در پروسه تولید صنایع دستی نیروی انسانی نقش اول را بازی می کند و راه اندازی کارگاه های تولید صنایع دستی نیاز به سرمایه گذاری کلان و روند پیچیده ندارد بنابراین این صنایع می توانند به عنوان یکی از راه های اشتغال زایی در شرایط بحران بیکاری باشد.

در سال های اخیر هنر میناکاری توانسته است به عنوان یکی از صنایع دستی اصیل ایرانی سهم خوبی از بازار کارآفرینی را بازی نماید، به طوری که بسیاری از بانوان در زمینه ساخت ظروف میناکاری در حال فعالیت می باشند.

هنر میناکاری که دارای روش های مختلف تولید می باشد و در حال حاضر روش تولید میناکاری، میناکاری صفویه می باشد، در بسیاری از شهر ها از جمله اصفهان، شیراز و تهران تولید می شود و خرید میناکاری تهران در سال های اخیر بسیار مرسوم می باشد.

با توجه به ویژگی های خاص محصولات میناکاری که می توان مهترین آنها را کاربردی بودن در کنار تنوع محصولات می باشد، استقبال از این ظروف میناکاری تهران رشد چشمگیری داشته و توانسته است سهم خوبی از بازار صنایع دستی را به خود اختصاص دهد.

با توجه به استقبال های صورت گرفته از محصولات میناکاری در تهران و شهر های اطراف، شاهد تعدد مرکز فروش میناکاری در تهران می باشیم که این امر دسترسی به این محصولات را بسیار آسان نموده است.

فروش ظروف میناکاری تهران به عنوان یکی از محصولات صنایع دستی کشور که می تواند نقش بسزایی در جذب گردشگر داشته باشد در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته و توانسته است سهم خوبی از بازار صادرات کشور را به خود اختصاص دهد.

یکی از انواع محصولات میناکاری تهران که به دلیل زیبایی و کاربردی بودن به یکی از محبوب ترین صنایع دستی میناکاری مبدل شده است، گلدان میناکاری تهران می باشد که دارای تنوع طرح و ابعاد می باشد.

برای مشاهده تنوع محصولات میناکاری تهران و خرید مینا کاری در تهران به لینک زیر مراجعه نموده. خرید کالای اصل و با کیفیت یکی از مهمترین مزایای همراهی با تک سبد می باشد.

برای مشاهده و خرید کلیک کنید

خرید

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن