خرید میناکاری تهران

میناکاری تهران نشان از اصالت هنر ایرانی

میناکاری تهران نشان از اصالت هنر ایرانی

ایران به عنوان یکی از قدیمی ترین و غنی ترین تمدن های بشری دارای تنوع صنایع دستی فراوانی می باشد که نشان از اندیشه و ذوق هنری مردمان این مرز و بوم دارد. کشور ما به عنوان سومین قطب تولید کننده صنایع دستی جهان دارای سهم پایینی در صادرات این آثارهنری کاربردی دارد.

از مهمترین و غنی ترین صنایع دستی ایرانی می توان به میناکاری یا میناسازی اشاره کرد که واژه مینا بکار برده شده در نام این هنر اصیل برگرفته از مینو به معنای بهشت می باشد، اندیشه ای عمیق و زیبا به پهنای آبی بیکران آسمان در واژه میناکاره نهفته است.

میناکاری از جمله هنرهای اصیل ایرانی که وجه تمایز آن از بسیاری دیگر از آثار هنری، علاوه بر جنبه هنری آن جنبه کاربردی آن می باشد که نشان از خلاقیت و اندیشه هنری غنی هنرمند میناکار ایرانی دارد.

قدمت هنر میناکاری به عنوان اصیل ترین هنر دستی ایرانی بیش از ۵۰۰۰ هزار سال می باشد و از این مرز و بو به سایر کشورها گسیل یافته است، این هنر زیبا به عنوان یک سفیر فرهنگی و هنری می تواند تبلیغ بسیار خوبی ازهنر و پیشینه ایرانی داشته باشد.

مهد هنر میناکاری ایران در شهر اصفهان می باشد اما باید خاطر نشان کنیم هنر محدود به منطقه زمانی و مکانی مشخصی نمی باشد و در حال حاضر این هنر در بسیاری از شهر های ایران دنبال می شود از جمله میناکاری تهران که در چند سال اخیر رشد چشم گیری داشته است.

میناکاری که به هنر تزئین فلزاتی از جمله طلا، مس، نقره، برنج و … می باشد در سال های اخیر توانسته است سهم خوبی از بازار فروش صنایع دستی را به خود اختصاص دهد، هنر میناکاری تهران در این زمینه به خوبی درخشیده و توانسته است موفق ظاهر شود.

مجموعه فروشگاه اینترنتی تک سبد با فراهم آوردن مجموعه ای بینظیر از محصولات میناکاری اصفهان به عنوان بزرگترین مرکز فروش میناکاری در تهران توانسته است کالای مرغوب و با کیفیت با قیمت مناسب به دلیل حذف واسطه ها را برای مصرف کننده فراهم آورد.

تنوع محصولات میناکاری ارئه شده در این مرکز فروش میناکاری تهران بسیار می باشد و توانسته است با توجه به طیف گسترده طرح و قیمت محصولات میناکاری هر سلیقه و توان خریدی را پوشش دهد.

از مهمترین ویژگی هایمیناکاری مرغوب تهران می توان به مواردزیر اشاره کرد:

  • نوع زیر ساخت مورد استفاده در ساخت مینا باید مرغوب باشد در حال حاضر از زیر ساخت های مس استفاده می شود، باید این زیر ساخت از مس مرغوب و بدون ناخالصی باشد و همچنین بیش از اندازه نازک نباشد.

  • یک مینای خوب به عنوان مثال بشقاب میناکاری تهران باید دارای لعابی عاری از هرگونه زبری، سوراخ، ترک، پوسته باشد که این نشان از دقت بکار رفته در تهیه ظرف مینا دارد همچنین غلظت لعاب بکار برده شده در ظرف مینا باید در همه نقاط یکسان باشد و سطح بشقاب میناکاری تهران فاقد هر گونه نقاط برجسته باشد.

  • از دیگر ویژگی های یک ظرف میناکاری مرغوب لبه های ظرف می باشد که باید فاقد هرگونه زائده و تیزی باشد و همچنین عاری از هرگونه رنگ سبز باشد که نشان از عدم دقت در لعابکاری ظرف می باشد.

  • ظرف مینای مرغوب باید دارای وزنی متناسب با ابعاد ظرف باشد در غیر اینصورت یا از زیر ساخت نازک استفاده شده یا از آلیاژی غیر از مس برای زیر ساخت استفاده شده است.

  • از مهمترین ویژگی های میناکاری تهران باید به اصالت طرح و نقش های مورد استفاده در میناکاری اشاره کرد که اصالت این هنر را زیر سوال نیرد هر چند این مورد مغایرتی با خلاقیت در تولید میناکاری ندارد.

  • لازم بذکر می باشد که یک مینای مرغوب حتی در پشت ظرف نیز از لعابکاری خوبی بهرمند می باشد و نام هنرمند میناکار بر روی ظرف حک شده است.

برای مشاهده تنوع محصولات میناکاری و خرید میناکاری تهران به لینک زیر مراجعه نموده. خرید کالای اصل، با کیفیت و قیمت مناسب یکی از صدها مزیت همراهی با تک سبد می باشد.

برای مشاهده و خرید کلیک کنید

خرید

 

 

 

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن