خرید میناکاری تهران

راهنمای خرید بشقاب میناکاری اصفهان

راهنمای خرید بشقاب میناکاری اصفهان

در این مقاله قصد داریم شما را با نکات مهمی در رابطه با خرید یک بشقاب میناکاری مرغوب و با کیفیت آشنا کنیم، تا در حین خرید صنایع دستی مینکاری بخصوص بشقاب میناکاری دچار افراد سودجو و خرید کالای تقلبی نشوید. میناکاری هنر ظرافت و دقت می باشد.

در حین خرید بشقاب میناکاری اصفهان به اولین نکته ای که باید توجه کنید، در دست گرفتن ظرف می باشد. زیرا یکی از راه های تشخیص، براندازی وزن دست با دست می باشد که وزن ظرف را باید متناسب با ابعاد آن باشد. وزن کم نشان استفاده از زیر ساخت ضعیف و وزن زیاد نشان استفاده از زیر ساخت آهنی می باشد که می تواند منجر به زنگ زدگی محصول شود.

سبکی زیر ساخت نشان استفاده از فلز مس با ضخامت کم دارد، لمس کردن ظرف به همین جا ختم نمی شود و در حین خرید میناکاری اصفهان باید بر روی سطح ظرف مینا دست بکشید و در زیر انگشتان خود سطحی صاف و سیقلی لمس کنید و فاقد هرگونه زبری باشد.

اگر در حین لمس ظرف احساس زبری کردید، می تواند دو دلیل داشته باشد، یکی دمای بالای کوره یا اینکه ظرف میناکاری بیش از حد در کوره مانده باشد که منجر به سوختگی رنگ شده است و یا استفاده از رنگ نامرغوب برای تهیه ظروف میناکاری می باشد.

عمده طرح هایی که برای تولید محصولات میناکاری اصفهان مورد استفاده قرار میگیرد، اسلیمی، ختایی، گل و مرغ و گاخی به صورت ترکیبی می باشد، در یک میناکاری مرغوب باید از نقش و نگار های اصیل استفاده شود و رنگ مورد استفاده برای این نقش از خطوط بیرون نزند.

یکی دیگر از نشانه های یک ظرف میناکاری مرغوب ظرافت طراحی و تنوع رنگی می باشد که برای تولید بشقاب میناکاری مورد استفاده قرار می گیرد. یک ظرف میناکاری مرغوب باید فاقد هر گونه رنگ پریدگی، ترک، حباب و  سوراخ باشد.

برای مشاهده متنوع ترین ظروف میناکاری شده اصفهان و خرید میناکاری اصفهان به صورت اینترنتی به لینک زیر مراجعه نمائید.

برای مشاهده و خرید کلیک کنید

خرید

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن